Příběh

My.

Máme rádi originální drobnosti a netradiční detaily. Takové to, když si koupíte boty jen kvůli vzoru na podrážce (ano, to jsem fakt udělala). Nebo když si vyberete košili kvůli unikátnímu vnitřku límce. Když zvýrazníte kontrast vkusnou barevnou ponožkou. Víte to vy…a pár dalších.
Je v tom tvořivost. Je v tom tajemství. Je v tom úsměv.


V roce 2014 nám chyběly na trhu barevné ponožky z českých luhů a hájů (rozumějte, v té době, teď už je jich dost). A tak jsme si řekli, že to tu trochu zbarevníme a vnutíme lidem barevné ponožky. Od začátku jsme věděli, že chceme víc než zisk, že našim cílem je společenská zodpovědnost, poselství, a naším snem je sociální firma. A tak kombinací náhody, lásky k detailům a originalitě, a inklinací k dyzajnu jsme dospěli až k Příběhu palce.

No ale, namítnete, na trhu už je spousta českých barevných ponožek. Věrtel barevných ponožek. Kopec barevných ponožek. Hora barevných ponožek. Velehory barevných ponožek. A to teda máte pravdu, když to říkáte. Jenže - jak jste si mohli pomyslet - my jsme jiní. Chceme pomáhat komunitě. Proto podporujeme komunitní centra, zvířecí útulky i zněvýhodněné děti. Chceme být odpovědní za sebe i vůči okolí. Proto přemýšlíme, do čeho balíme, kde vyrábíme, i koho zaměstnáme. Chceme absolutní přesah, nejen zisk.

A pak je tu ještě ta naše chyba!!
Totiž abyste rozuměli - stejně jako každá cesta za snem, naše ponožka má vždy svou "chybu". Malou barevnou odchylku od vzoru. Všimli jste si? Protože chyby jsou tu od toho, aby nám pomohly jít lépe dál. S úsměvem, s barvami. A tomu my věříme! Poněvadž kde jsou chyby, tam je ponaučení. A kde jsou barvy, tam jsou sny. A kde je sen, tam je i cesta. Cesta, jak začít nový příběh.